אורנה ומינה | מינה מארחת אדריכלים מעצבים ומובילי דעה בתחום.

מספר צפיות: 1518

המומחים: אורנה ומינה אורנה ומינה

קטגוריה: ערוץ סגנון חיים

תכנית שבועית העוסקת בעיצוב ואדריכלות עם מינה חיימוביץ- מומחית לטקסטיל והלבשת הבית.
בתוכנית היום מינה תארח את מיכל ביתן מעצבת פנים מומחית לעיצוב מרפאות.
אהבתם? לחצו ACE כדי לעקוב אחר התוכניות הבאות ולשאול שאלות.
אני מזמינה אתכם לשאול שאלות במהלך השידור עליהן אענה בשידור חי


קרא עוד
שלח לחבר/האורנה ומינה - מעצבות אופנה לבית
במשך מעל 25 שנים, אורנה בר ומינה חיימוביץ, מעצבות את הבגדים של הבית בהתאמה אישית. כל פריט מקבל תשומת לב מרבית וטאצ' אישי. משלב התכנון, הקומפוזיציה, הצבעוניות ועד העיצוב והייצור. התהליך מתבצע בסטודיו אורנה ומינה ברמת השרון. הסטודיו משמש כבית מלאכה לכל דבר. בבית המלאכה מייצרות אורנה ומינה, מעצבות, תופרות ומרפדות רהיטים, מעצבות ותופרות וילונות לבית ומחברות בין בדים ואביזרים. מעצבות ומייצרות כריות ססגוניות, בשילובי בדים וסיומות שונות. מרפדות ומעצבות את גב המיטה שחלמתם. מייצרות ומחדשות את הרהיטים שאותם אהבתם. בסטודיו של אורנה ומינה תוכלו להלביש את הבית ולעצב. אורנה ומינה יבנו יחד אתכם קונספט עיצובי וחומרי, יבחרו אתכם צבעים וטקסטיל תואמים. אורנה ומינה גם מייבאות טפטים מיוחדים מרחבי העולם. תוכלו לבחור מבין מגוון הטפטים שבסטודיו את הטפט המושלם עבורכם. למדו עוד אודות אורנה ומינה באתר הרשמי

חושבים לעצב את הבית או המשרד? להלביש את הבית מא' ועד ת'? לתיאום פגישה התקשרו לסטודיו אורנה ומינה035475385

אורנה ומינה גם הקימו את בית הספר הראשון למקצועות עיצוב הטקסטיל וההום סטיילינג ובו קורסים וסדנאות לאנשי מקצוע שרוצים להעשיר את הידע שלהם וגם למתחילים בתחום. במסגרת מתכונת הלימודים תלמדו להכיר גם את עולם הטקסטיל – הלבשת הבית, וילונאות וכל מה שקשור לטקסטיל. למידע נוסף על בית הספר לחצו כאן

_____________________________________________

אורנה ומינה, מעצבות אופנה לבית. הערב מארחות את מעצבת הפנים מיכל ביתן המתמחה בעיצוב מרפאות. לעצב מרפאה דורש להכיר כל כך הרבה אלמנטים. כחלק מכל עבודת עיצוב פנים צריך להבין בכל מני היבטים. בהחלט לומדים את זה תוך כדי תנועה. אנחנו רוצים ליצור מרפאה נעימה. עיצוב תומך ריפוי. הרעיון שהמטופל ישאיר את כל החרדות שלו בחוץ ושהחלל יתן לו תחושה של ביטחון. שכל האנרגיות שלו יתרכזו בתהליך הריפוי ולא בהתגוננות. 

איפה הגבול בין הדברים שחייבים להיות במרפאה לבין העיצוב האסתטי? איך משלבים בין פונקציונליות לאסתטיקה בעיצוב מרפאה? 
מרפאות שיניים למשל, הן מהמרפאות היותר מורכבות לעיצוב. הן כוללות אלמנטים טכנולוגיים רבים. יש הרבה דברים לדאוג להם מבחינת מודרניזציה, מגירות פונקציונליות לכל מגוון המכשירים שמתשמשים בהם. 
עבודתו של מעצב הפנים זה לשלב בין פונקציונליות לעיצוב נעים. הרופאים נמצאים גם שעות עבודה רבות ואנחנו מעצבים גם עבורם ומתחשבים גם בהם. 

עד כמה הצוות הרפואי מעורב בהחלטות שקשורות למרפאה בעיצוב?
כמעצבת אני מאוד נוהגת לערב. בעלי המקום יש להם את המילה שלהם. הם יודעים מה הם רוצים לשדר ואיך הם רוצים למתג את עצמם, מה ההרגלים שלהם וכו'.
זו עבודה בשיתוף פעולה מוחלט. 

האם גם למרפאה יש סגנון עיצובי? 
בהחלט כן. את יכולה לראות האווירה הביתית שיצרנו לרופא המשפחה: וילונות, תמונות אקווריום ועוד פריטים שיוצרים אווירה ביתית. 

האם יש פן רפואי לעיצוב? 
אם אפשר לראות את התמונה של חדר הלידה בבית חולים בלינסון לנשים, מכאן בעצם הכל התחיל. הם קראו לי לעצב את חדר הלידה. פה באמת התייחסתי לאלמנטים של הפאנג שוואי. זה בריא לחיות בסביבה מעוצבת. מחקרים הראו והוכיחו שבהייה בטבע גם אם מלאכותי מפחיתה באופן משמעותי את לחץ הדם. גם צבעוניות. אנשים מגיבים שונה לבצעים חמים או קרים. למשל אפשר לראות מרפאה של רפואה משלימה שהעיצוב מאוד מרגיע וזורם לאורך. 

האם יש הבדל מהותי בין מרפאות כשחושבים על עיצוב? 
כן. ההבדלים הם בעיקר במכשור. תלוי למה המרפאה משמשת ומצד שני, הדבר שהולך לאורך כל העיצובים זה איך הבן אדם מגיע ומה הדבר הראשון שהוא נתקל בו ואיך תהיה התחושה שלו. אני כמעצבת ששמה את עצמי במקום בחולה ומנסה לחשוב מה הייתי רוצה לראות כאן. 

בטח הכי כיף לעצב מרפאה לילדים נכון? 
זה המקום הכי כייפי, אפשר להשתולל עם צבעוניות. אבל בעיצוב צריך להתחשב בכולם: בחולה, במלווים שלו, במבוגרים, בילדים, ברופאים, בצוות המסייע וכו'. 
לקוחות מאוד מעריכים שחבו עליהם, שהשקיעו בהם - גם מבחינת העיצוב. 

האם יש הבדל בין לשפץ מרפאה פרטים לבין לשפץ מרפאה ציבורית? 
כן. בהחלט ביורוקרטיה ותקציב. במרפאה פרטית בדרך כלל אתה מול לקוח אחד או השותף. בבלינסון למשל, היה צריך להתמודד מול כל הצוות הרפואי. 


במשך מעל 25 שנים, אורנה בר ומינה חיימוביץ מעצבות את הבגדים של הבית בהתאמה אישית. כל פריט מקבל תשומת לב מרבית וטאצ' אישי. משלב התכנון, הקומפוזיציה, הצבעוניות ועד העיצוב והייצור. התהליך מתבצע בסטודיו אורנה ומינה ברמת השרון. הסטודיו משמש כבית מלאכה לכל דבר. בבית המלאכה מייצרות אורנה ומינה, מעצבות, תופרות ומרפדות רהיטים, מעצבות ותופרות וילונות לבית ומחברות בין בדים ואביזרים. 
מעצבות ומייצרות כריות ססגוניות, בשילובי בדים וסיומות שונות. מרפדות ומעצבות את גב המיטה שחלמתם. מייצרות ומחדשות את הרהיטים שאותם אהבתם.
בונות יחד אתכם קונספט עיצובי וחומרי, בוחרות אתכם צבעים וטקסטיל תואמים. מעניין אתכם? חושבים לעצב את הבית או המשרד? להלביש את הבית מא' ועד ת'? 
לתיאום פגישה התקשרו לסטודיו אורנה ומינה03-5475385 או צרו קשר דרך האתר שלהן בלינק כאן