אורנה ומינה | ראיון עם ענת מור אבי

מספר צפיות: 2511

המומחים: אורנה ומינה אורנה ומינה

קטגוריה: ערוץ סגנון חיים

מינה חיימוביץ מארחת את ענת מור אבי, אדריכלית ואמנית.
יוצרת חללים יחודיים ומשלבת אומנות בפרויקטים שונים.
בעלת פרויקטים בארץ ובארה"ב
ומציגה אומנותה ברחבי העולם.


קרא עוד
שלח לחבר/האורנה ומינה - מעצבות אופנה לבית
במשך מעל 25 שנים, אורנה בר ומינה חיימוביץ, מעצבות את הבגדים של הבית בהתאמה אישית. כל פריט מקבל תשומת לב מרבית וטאצ' אישי. משלב התכנון, הקומפוזיציה, הצבעוניות ועד העיצוב והייצור. התהליך מתבצע בסטודיו אורנה ומינה ברמת השרון. הסטודיו משמש כבית מלאכה לכל דבר. בבית המלאכה מייצרות אורנה ומינה, מעצבות, תופרות ומרפדות רהיטים, מעצבות ותופרות וילונות לבית ומחברות בין בדים ואביזרים. מעצבות ומייצרות כריות ססגוניות, בשילובי בדים וסיומות שונות. מרפדות ומעצבות את גב המיטה שחלמתם. מייצרות ומחדשות את הרהיטים שאותם אהבתם. בסטודיו של אורנה ומינה תוכלו להלביש את הבית ולעצב. אורנה ומינה יבנו יחד אתכם קונספט עיצובי וחומרי, יבחרו אתכם צבעים וטקסטיל תואמים. אורנה ומינה גם מייבאות טפטים מיוחדים מרחבי העולם. תוכלו לבחור מבין מגוון הטפטים שבסטודיו את הטפט המושלם עבורכם. למדו עוד אודות אורנה ומינה באתר הרשמי

חושבים לעצב את הבית או המשרד? להלביש את הבית מא' ועד ת'? לתיאום פגישה התקשרו לסטודיו אורנה ומינה035475385

אורנה ומינה גם הקימו את בית הספר הראשון למקצועות עיצוב הטקסטיל וההום סטיילינג ובו קורסים וסדנאות לאנשי מקצוע שרוצים להעשיר את הידע שלהם וגם למתחילים בתחום. במסגרת מתכונת הלימודים תלמדו להכיר גם את עולם הטקסטיל – הלבשת הבית, וילונאות וכל מה שקשור לטקסטיל. למידע נוסף על בית הספר לחצו כאן

___________________________________________


הפעם מארחת מינה את ענת מור אבי, אשר תראה ותספר איך היא יוצרת את חוויית המשתמש בחללים אותם מעצבת. 

איך הקירות מדברים?
אנחנו יכולים באמת לראות את הקירות מדברים דרך התמונות. אנחנו משתמשי בחומר, בצורה, בצבע כדי ליצור חוויה ייחודית. למשל, פרויקט שעשיתי בחברה לסיבים אופטיים, העיצוב מבוסס על הסיבים האופטיים: מהקירות האטומים, מילה כתובה על הקירות שקופים, יש קו עיצובי של שפה בינארית בעיצוב. מסר החברה מועבר דרך העיצוב שלה. אנחנו בעצם מעצימים את המותג באמצעות עיצוב החלל. 
אפילו שימוש בצבעי הלוגו מתבטא בעיצוב. נותן תחושה של שייכות, מקום שיש בו שפה אחידה. כל המסרים הגרפיים עוברים דרך הצורות והצבעים, הגרפיקה על הקירות והדלתות. 
המעטפת הופכת להיות כלי להעביר מסר. 

מתי התחלת לעסוק באדריכלות בכל ענת? 
כבר בגיל 14 בחרתי במקצוע האדריכלות, ידעתי בהחלט שזה המקצוע שלי. עד היום אדריכלות היא חלק ממני ויצירתיות. למדתי גם בארה"ב 

עכשיו אנחנו עוברות לפרויקט שעשינו ביחד. מינה חיימוביץ שיתפה פעולה עם המעצבת ענת מור אבי. חוויה משותפת מוצלחת. מבנה ברמת גן שהיה פשוט מזעזע. בעדינו וברגישות קילפנו את כולו ויצרנו חוויה עיצובית מדברת. מדובר בגלריה שיש לנו חווייה של שילוב הרמוני בין טקסטיל, אמנות, חיפויי קיר, אבזור הבית. מה יוצר לנו את החווית המגורים האופטימלית. נוצרה תוצאה מאוד מיוחדת. 

פרויקט נוסף: עיצוב מבנה של גני חינוך, אדריכלות לילדים. 
בהחלט זה אחד הנושאים החביבים על ענת. היה לה ברור שגם כאן היא חייבת לשים את חותמה. כאן יש לנו שני גנים בגני תקווה, פרויקט מיוחד שעשיתי עם האדריכלית סיסיליה קידר. שתינו זרמנו לאט לאט והיה שווה בסופו של דבר כל רגע. הצורה האמורפית, הגבהים הלא רגילים, הצבעוניות המשעשעת, כל אלו יוצרים חוויה מצוינת למבוגרים ולילדים. 

פרויקט נוסף: עיצוב דירות וחללים פרטיים.
כאן אתם רואים בית שתיכננתי את כולו. האלמנטים הגאומטריים מאוד חזקים, הקשר בין פנים לחוץ, השקיפות, הריחוף. האלמנטים האדריכליים שמשתלבים אחד בשני. כל הזמן מציצים החוצה, כל הזמן יש קשר עם החוץ. יש שילוב בין כמה חומרים: עץ, זכוכית, ברזל. 

אחד המאפיינים הבולטים של ענת מור אבי היא דגש על כתב היד שלה, שהוא ייחודי לה. זה נכון שיש משהו גרפי בעיצובים שלה ובחיבורים בין המשטחים. 

פרויקט נוסף: דירה, בה מינה חיימוביץ עיצבה את הוילונות וייצרה בהתאמה אישית בסטודיו אורנה ומינה. זרימת החלל מאוד חשובה לדירה. יצירה הרמוניה בין כל החללים. הרבה אנשים נכנסים לדירה הזו ומרגישים מאוד נוח בה. לא תמיד הם יודעים למה נוח להם.. 

בחדר השינה מה ששינה באמת את החלל זה הטפט והטקסטיל שתרמו מאוד לאווירה - כל אלו מהסטודיו של אורנה ומינה. הוילונות נתפרו ועוצבו בבית המלאכה של סטודיו אורנה ומינה בהתאמה במיוחד לצורכי החדר והטפטים נבחרו בקפידה מתוך מגוון הטפטים שבסטודיו אורנה ומינה.

אמנות בעיצוב הבית: שילוב אמנות בחללים ייחודיים. זה חלק מהכלים להעברת המסר ואמירה עמוקה יותר. האמנות חשובה מאוד בדיוק כמו שחשוב להכניס את הטקסטיל הנכון ולעיתים היא גם זו שעושה את ההבדל. בתכנון תקציב העיצוב חשוב לקחת בחשבון גם את התחום הזה. צריך לחשוב על היבטים של אמנות גם בהקשרים של תאורה. לכן מומלץ להתייחס לאמנות כבר בשלב התכנון.