אורנה ומינה | מעצבת הפנים רונית ששון

מספר צפיות: 2266

המומחים: אורנה ומינה אורנה ומינה

קטגוריה: ערוץ סגנון חיים

אורנה ומינה בתכניתן "מדברים עיצוב" מראיינות את רונית ששון, מעצבת פנים שמספרת על תחילת דרכה בחיים המקצועיים שהחלה ממתן פתרונות ללקוחות עיסקיים בתחום השיווק החוויתי והוצאתם אל הפועל.
מרקע זה אני מביאה תפיסת עיצוב רב גונית המתיחסת לצרכיו ולדי -אנ -אי של כל לקוח ולקוח בין הוא פרטי או עיסקי

לאחר תהליך זיקוק של צרכיו והוויתו של הלקוח מתאימה פתרונות קונספטואלים עיצוביים ופרקטים לכל חלל וחלל
שכמובן בא בד בבד עם ניהול הפרוייקט והבאתו אל היעד הנכסף

אין סיגנון מועדף ןאין פריטים משוכפלים כל אחד בהתאם לצרכיו חלומותיו ויכולתו הכלכלית
הרעיון להתמיד בקו ובקונספט ולא להתבלבל בדרך ...אלא אם


קרא עוד
שלח לחבר/האורנה ומינה - מעצבות אופנה לבית
במשך מעל 25 שנים, אורנה בר ומינה חיימוביץ, מעצבות את הבגדים של הבית בהתאמה אישית. כל פריט מקבל תשומת לב מרבית וטאצ' אישי. משלב התכנון, הקומפוזיציה, הצבעוניות ועד העיצוב והייצור. התהליך מתבצע בסטודיו אורנה ומינה ברמת השרון. הסטודיו משמש כבית מלאכה לכל דבר. בבית המלאכה מייצרות אורנה ומינה, מעצבות, תופרות ומרפדות רהיטים, מעצבות ותופרות וילונות לבית ומחברות בין בדים ואביזרים. מעצבות ומייצרות כריות ססגוניות, בשילובי בדים וסיומות שונות. מרפדות ומעצבות את גב המיטה שחלמתם. מייצרות ומחדשות את הרהיטים שאותם אהבתם. בסטודיו של אורנה ומינה תוכלו להלביש את הבית ולעצב. אורנה ומינה יבנו יחד אתכם קונספט עיצובי וחומרי, יבחרו אתכם צבעים וטקסטיל תואמים. אורנה ומינה גם מייבאות טפטים מיוחדים מרחבי העולם. תוכלו לבחור מבין מגוון הטפטים שבסטודיו את הטפט המושלם עבורכם. למדו עוד אודות אורנה ומינה באתר הרשמי

חושבים לעצב את הבית או המשרד? להלביש את הבית מא' ועד ת'? לתיאום פגישה התקשרו לסטודיו אורנה ומינה035475385

אורנה ומינה גם הקימו את בית הספר הראשון למקצועות עיצוב הטקסטיל וההום סטיילינג ובו קורסים וסדנאות לאנשי מקצוע שרוצים להעשיר את הידע שלהם וגם למתחילים בתחום. במסגרת מתכונת הלימודים תלמדו להכיר גם את עולם הטקסטיל – הלבשת הבית, וילונאות וכל מה שקשור לטקסטיל. למידע נוסף על בית הספר לחצו כאן
__________________________________

מינה חיימוביץ מסטודיו אורנה ומינה מארחת את מעצבת הפנים רונית ששון שעונה על שאלות:

רונית מספרת על החוויה בעיצוב סקטור ציבורי ומהי התפיסה העיצובית שלה בתחום. רונית מספר שקודם כל ההתייחסות היא למהי החוויה שאותו עסק רוצה להעביר. 

שאלת קהל: איך עיצוב משרד תורם לעסק? 
יש את הלקוחות החיצוניים שנכנסים לעסק ויש את הלקוחות הפנימיים שהם העובדים. שניהם צריכים להרגיש את חוויית המותג שהם רוצים לקדם. העובד צריך להרגיש את המוצר, שזה כמו בית. העובד מרגיש שהשקיעו בו וזה נותן לו מוטיבציה לעבוד ולתרום. 

האם יש הבדל בין הגישה בעצוב חלל פרטי לעסקי? 
העקרונות הם אותם עקרונות. אבל צריך להתאים אותם כמובן לצרכים ולרצונות השונים של עסק לעומת בית. 

מה השלב הראשון בתהליך? 
חשוב לחלק את התקציב בצורה נכונה. בסקטור הפרטי יש לי נטייה להגיד: בואו נעשה את הבסיס כמו שצריך ואחר כך אשמח ללות אתכם לטווח הארוך. בסקטור הציבור זה לא יכול להיות. חייב להרגיש את החוויה מתחילתה ועד סופה. אי אפשר להחסיר אלמנטים. 

איך את מתמודדת עם החשש שהלקוח לא יאהב את התוצאה? 
הדרך שלי בעיצוב ליווי הלקוח. אני מצליחה להבין מה הוא אוהב. אני לא נאבקת. בסופו של דבר זו החלטה של הלקוח. הלקוחות לומדים לסמוך עלי בתהליך מולם. יש מעורבות בתהליך הבחירה והתכנון הראשוני. יש דברים שאנחנו מחליטים ובונים תוך כדי. לא היתה אצלי סיטואציה של מאבק עם לקוח. אני והלקוחות עובדים בשיתוף פעולה. לכל עניין יש פיתרון. לעצב בית שהתקציב הוא אינסופי זה הדבר הכי קל בעולם. המאבק הוא דווקא להוציא את המקסימום בתקציבים שהם בינוניים ומטה. צריך למצוא את הפתרונות היצירתיים במסגרת התקציב. האתגר הוא לעשות את המקסימוםבמסגרת תקציב קיים ולא לחרוג מהתקציב שניתן לעיצוב הבית. 

מהי ההשראה שלך? 
הלקוחות שלי כמובן. אני נוסעת להרבה מקומות בארץ ובעולם, לוקחת מכאן ומשם. משלבת וחושבת על איזשהו מוטיב מעבודת אמנות שראיתי בניו יורק, או להיות במוזיאון ילדים באמסטרדם ולשלב אלמנט משם בעיצוב חנות. 

שאלה מהבית: אני גר בדירה קטנה של 40 מטר מרובע בפלורנטין, האם תוכלי לתת לי טיפים בעיצוב? 
אני מניחה שהתקרות גבוהות, אז חשוב להתייחס לגובה, צבעים מבריקים, מראה גדולה, אפשר ליצור קומה עליונה כמו גלריה, למעלה חדר השינה ולמטה האירוח. פתרונות יצירתיים בעיצוב בהחלט יש.

מה עם טקסטיל? טפטים? איך את נוהגת להשתמש באלמנטים אלו בעיצוב? 
בהחלט לעיתים זו חלק מהתפיסה העיצוב. למשל בעסק שמוכר מזון מהיר שילבנו טפט בחלל. הטפט הופך את העסק לזכיר. הוא מעוצב ויפה, והדלפק עשיר, יש משמעות כאן להרבה אלמנטים. מה שיזכרו כאן זה הטפט שייצרנו במיוחד. בהחלט בעבר השתמשתי גם בטפטים קיימים, טבעיים עם הרבה טקסטורות וצבעים, מה שמקנה אווירה חווייתית בעיצוב. זה חלק אינטגרלי חשוב מהעיצוב. 

שאלה מהבית למינה חיימוביץ: הילדים שלנו עזבו את הבית. אחנו רוצים קצת לשנות את האווירה ולעשות אותה יותר חמה, האם שימוש בטפטים ווילונות יעזרו לנו? מה את מציעה? 

בהחלט. טפטים הם אמצעי זול, מהיר שבמעט מאוד מאמץ ניתן לקבל אפקט גדול בחלל. טפטים בהחלט הם להיט בהרבה מאוד מקומות. אורנה ומינה מייבאות טפטים מיוחדים מרחבי העולם. בסטודיו אורנה ומינה מגוון טפטים לבחירה.