מומחים ON AIR עם מינה חיימוביץ' - הום סטיילינג

מספר צפיות: 3612

המומחים: אורנה ומינה אורנה ומינה

קטגוריה: ערוץ סגנון חיים

חניתה שושן מראיינת את מינה חיימוביץ מעצבת בטקסטיל ומומחית להלבשת הבית.
בראיון מינה מסבירה מה זה הום סטיילינג, על סגנונות עיצוב ומהו החזון העיצובי שלה. בראיון מדברת גם על סגנונות עיצוב כמו : וינטג', פרובנס ועוד


קרא עוד
שלח לחבר/האורנה ומינה - מעצבות אופנה לבית
במשך מעל 25 שנים, אורנה בר ומינה חיימוביץ, מעצבות את הבגדים של הבית בהתאמה אישית. כל פריט מקבל תשומת לב מרבית וטאצ' אישי. משלב התכנון, הקומפוזיציה, הצבעוניות ועד העיצוב והייצור. התהליך מתבצע בסטודיו אורנה ומינה ברמת השרון. הסטודיו משמש כבית מלאכה לכל דבר. בבית המלאכה מייצרות אורנה ומינה, מעצבות, תופרות ומרפדות רהיטים, מעצבות ותופרות וילונות לבית ומחברות בין בדים ואביזרים. מעצבות ומייצרות כריות ססגוניות, בשילובי בדים וסיומות שונות. מרפדות ומעצבות את גב המיטה שחלמתם. מייצרות ומחדשות את הרהיטים שאותם אהבתם. בסטודיו של אורנה ומינה תוכלו להלביש את הבית ולעצב. אורנה ומינה יבנו יחד אתכם קונספט עיצובי וחומרי, יבחרו אתכם צבעים וטקסטיל תואמים. אורנה ומינה גם מייבאות טפטים מיוחדים מרחבי העולם. תוכלו לבחור מבין מגוון הטפטים שבסטודיו את הטפט המושלם עבורכם. למדו עוד אודות אורנה ומינה באתר הרשמי

חושבים לעצב את הבית או המשרד? להלביש את הבית מא' ועד ת'? לתיאום פגישה התקשרו לסטודיו אורנה ומינה035475385

אורנה ומינה גם הקימו את בית הספר הראשון למקצועות עיצוב הטקסטיל וההום סטיילינג ובו קורסים וסדנאות לאנשי מקצוע שרוצים להעשיר את הידע שלהם וגם למתחילים בתחום. במסגרת מתכונת הלימודים תלמדו להכיר גם את עולם הטקסטיל – הלבשת הבית, וילונאות וכל מה שקשור לטקסטיל. למידע נוסף על בית הספר לחצו כאן

________________________________________________________________________________________


שלום לכולם, חניתה שושן, מומחים  ON AIR  באולפני אסקימו באיכות HD  .  היום אנחנו הולכים לדבר על הום סטיילינג.

נמצאת איתי היום מינה חיימוביץ מומחית בתחום. מה זה הום סטיילינג?

הום סטיילינג זה מושג ששומעים אותו הרבה בזמן האחרון.

הום סטיילינג זה בעצם לקחת  את הבית שאנחנו גרים בו ולהפוך אותו בצורה הרמונית ונכונה לבית שלנו. ככה אני קוראת לזה. כשמגיעים אלי לקוחות, כשמגיע אלי זוג ומבקשים את עזרתי בלהלביש את הבית. אני עוזרת להם לתפור את החליפה הנכונה להם לבית שלהם. כמו שאנחנו הולכים לתופרת איכותית ברמה גבוהה שתעצב לנו חליפה בהתאם למידתנו ואישיותנו, אותו דבר הבית כדאי שיישקף אותנו, את מה שאנחנו אוהבים, את מה שכיף לנו, את מה שאנחנו רוצים לשדר לסביבה, לעצמינו, לבאי הבית שלנו ולאורחים שבאים להתארח אצלנו.

אז זה הום סטיילינג ? בעצם את מלבישה את הבית בהתאם לצרכים ולרצונות של בעלי הבית ובטח אני משערת בהתאמה לבית.

קודם כל. הנתונים בשטח מכתיבים לנו את העיצוב, אבל י שאומר מה הוא מבקש הם בעלי הבית. היום יש המון סגנונות בהום סטיילינג. למשל: הסגנון שכולם מכירים אותו זה הסגנון הפרובנסי הידוע עם הרהיטים הלבנים, עם כל הרגליים הטיפה מעוגלות , עם כל הדברים הרומנטיים שיש , עם הטפטים עם הפרחים הקטנים על הקירות.  זה סגנון רומנטי מאוד. קוראים לזה סגנון פרובנס כי המקור שלו היה בפרובנס בבתי הכפר העתיקים, עם כל הרהיטים שהיו משופשפים מרוב שימוש. אז יש לרהיטים האלו את הצורה הקלאסית, אבל הם מקבלים את הגירודים טיפה בפינות מרוב שימוש ושחיקה. כך אנחנו מקבלים סגנון קלאסי רומנטי עם איזשהו אופי כפרי יותר, רח יותר. הבריקים (לבנים) על הקירות, האווירה החמה, הווילונות המתנפנפים . זה הסגנון הפרובנסי, סגנון חם סגנון רומנטי שמגיע מצרפת.

 

יש את סגנון הרטרו , וינטג' שמדברים עליו היום. כל הפיפטיז והסיקסטיז. הסדרה מד מן מאוד תרמה לנושא הזה של הוינטג'.  וינטג' זה חזרה רומנטית לסגנון של שנות החמישים והשישים עם כל רהיטי העץ.

איפה זה בא לידי ביטוי בבית?

סגנון של רהיטים. למשל כשבאים אלי לקוחות ואני מלווה אותם לקנות שולחן לפינת אוכל. אם אנחנו רוצים בית בסגנון וינטג'י , אנחנו נבחר שולחן שיתקשר, ידבר, יתכתב, יהדהד עם הסגנון הוינטג'י.  קווים נקיים, אולי רגליים טיפה מלוכסנות, פלטות מאוד דקות.  היום סגנון הוינטג' חזר ואנשים מאוד אוהבים את הסגנון הזה. אז לפעמים מאוד יפה לשים איזשהו פריט אחד שיזכיר את הסגנון.

אפשר לשלב? אפשר לשחק ולשלב?

בוודאי. אני באופן עקרוני חושבת שלקחת ולעשות בית שהוא כולו רק דבר אחד, באיזשהו מקום זה קצת נמאס, טו מאצ'. אבל אם את לוקחת ויוצרת איזושהי נגיעה של הסגנון, משהו שמזכיר את זה, משהו שיוצר לך את האווירה אבל בעדינות,  בקטנה, אז קיבלת את האפקט שרצית לקבל וזה לא נמאס.

באלו מקרים כדאי לי לבוא לסטודיו אורנה ומינה?

אז ככה, נכנסת לדירה חדשה ואת מקבל קירות לבנים וחשופים. אז אנחנו מתחילות תהליך של להבין מה את רוצה. תהליך של דיאלוג.

מה עושים עם תקציב?

אחד הדברים הראשונים שאנחנו דורשים מלקוחות זה להגדיר תקציב. כדי לא להכניס אותם לבור. אנחנו דורשות להגיע עם תקציב מוגדר מראש. אנחנו יודעות לבנות סדרי עדיפויות במה כדאי להשקיע יותר ובמה כדאי להשקיע פחות.

אז בעצם זה איזשהו דיאלוג משותף עם הלקוח שאת מביאה את החלק המקצועי והלקוח מביא את הרצונות פלוס תקציב. האמת שזו נשמעת לי חוויה.

 

זו חוויה מדהימה, הרבה פעמים לקוחות רוצים בסיום התהליך להתחיל את הכול מהתחלה כי זה תהליך מאוד כייפי . הלקוחות מגלים דברים חדשים שהם אוהבים תוך כדי התהליך. הם נפתחים לאופציות נוספות ממה שהם הגיעו איתם.  זה היתרון ללכת עם בעל מקצוע. התהליך מאוד מכוון מטרה. אנחנו יודעות לאן לקחת, איפה אפשר למצוא את הפריט הנכון בתקציב הנכון ולשלב בין הדברים. כל הסוד הוא השילוב  בין הדברים, ההרמוניה. אנשים כיום מוצפים באינפורמציה. אנחנו יודעות לברור את הדברים שמתאימים לך, להלביש בעזרת ווילונות, טקסטיל, טפטים. היום החומרים של הטפטים הם חומרים אחרים לגמרי. הדבק שמשתמשים בו הוא דבק אחר. היום כשמורידים טפט הקיר נשאר בשלמותו. טפטים זה אמצעי מהיר, זול יחסית ומאוד נוח כדי ליצור מיקוד, כדי ליצור סגנון, עניין, כדי להוסיף צבעוניות.

 

חניתה שושן:

אני חושבת שלא נכסה פה את הכול. רק גירית אותנו להגיע לסטודיו, סטודיו, אני חייבת להזכיר, אורנה ומינה ברמת השרון, פינת חמד.

תודה רבה שנתת לנו קצת על הום סטיילינג

תודה רבה שהייתם איתי,

חניתה שושן במומחים ON AIR  באולפני אסקימו . יום מקסים לכולם ולהתראות.