הפורום החדש של תושבי ראשון לציון-אביבית זרקון

מספר צפיות: 1130

המומחים: נשות ראשון

קטגוריה: ערוץ סגנון חיים

איך הגיעה בחורה מתחום היופי לנהל את הפורום החדש של תושבי ראשון לציון? איך חיים מנהלים אותנו לכיוונים שמתאימים לנו? מהו הפורום החדש של תושבי ראשון לציון?
איך מתגלגלים לפוליטיקה מאהבה נטו? על השאלות הללו ועוד תענה לנו אביבית זרקון מנהלת הפורום החדש של תושבי ראשון לציון ועצמאית בתחום היופי. ניתן ליצור קשר עם אביבית בטלפון 0523381561 ובמייל bibosh77@walla.co.il.
וניתן ליצור קשר איתי- עו"ד נורית בנדורי שם טוב נכסים במשפחה- בנייד 0544773772 ובמייל nurit@bendory.co.il


קרא עוד
שלח לחבר/האביבית זרקון,

 ילידת ראשון לציון,

אוטוטו בת 40

נשואה ואמא לארבעה ילדים,

עצמאית לפרנסתה

מעורבת חברתית בהרבה פעילויות כולל פעילויות התנדבויות  

אבל התרומה הגדולה שלה לקהילה היא התפקיד שהיא עושה נאמנה כבר כמעט חמש שנים מנהלת את "הפורום החדש של תושבי ראשון לציון" בפייסבוק.

 ספרי לנו קצת על הפורום החדש של תושבי ראשון לציון.

הפורום נפתח לפני הבחירות האחרונות לראשות העיר כשהחלטנו לתת במה לנבחרי הציבור. לאחר הבחירות החלטנו להמשיך את הפורום עבור אנשים שמצאו בו אוזן קשבת והוספנו בו פירוט של מידע, עשיה, תרבות, עזרה לקהילה, נתינה, פרסום של עסקים בתוך העיר ועוד. הפורום נותן מענה גם ברמה האישית וגם ברמה הפוליטית.

 מה האג'נדה שלך בפורום? אני מבינה שאת מבצעת את הפעילות שלך בפורום כמעט 5 שנים בהתנדבות. למה את עושה את זה?

העזרה לאנשים נותנת לי הרגשה מאד טובה. יצרתי קשרים עם נשות ראשון וקהילות שונות, עם אנשים שונים וכשאני עוזרת זה ממלא אותי. יש דברים שאנחנו מצליחים לעשות ולעזור ויש דברים שלא. כשפניה נופלת בין הכיסאות אנחנו שמחים בפורום לעזור. אני מעלה פוסט לפורום יודעת לתייג את האחראי והפניה מטופלת. יש לי עם מי לבדוק, אנשי ציבור, חברי מועצה ומוקד והפניות מטופלות.

 מי פונה ?

פונה לפורום כל תושב שנתקבל באיזושהי בעיה. כמובן שכל פוסט עובר סינון. אנחנו לא מאפשרים לפרסם הכפשות, פורנוגרפיה, שיימינג, אנחנו עובדים שתוף פעולה מלא עם המשטרה ומשרדים ממשלתיים שנדרשים לעזרתנו.

 יש הרבה אנשים כועסים שכותבים פוסטים כועסים..

יש הרבה פוסטים שנובעים מתוך כעס. רק מעט מפרגנים. בחלק מהדברים יש אמת ואני מנסה לעזור אבל יש מקרים לא מבוססים ולא הגיוניים. למשל כשכועסים על מחירי הצהרונים והקייטנות וטוענים שהעלות גבוהה כי העיריה השקיעה כסף בזיקוקים, זה פשוט לא נכון וחשוב לי להסביר שאין קשר בין תקציב העירייה לתקציב החברה העירונית וששני הדברים נובעים בכלל ממקור תקציבי אחר. אני מרגישה שאני חייבת ליידע את התושבים.

 ואיך את יודעת הכל?

אני לומדת ומה שאני לא יודעת אני שואלת את אנשי הציבור ואנשי קשר חמודים שעוזרים לי.

 מדוע שמישהו יפנה דרך הפייסבוק ולא יגיע בבקר לעירייה למחלקה הרלוונטית ויבקש שיטפלו בו ?

יש כאלה שפונים למוקד או לעירייה, מקבלים מענה ובזה זה נגמר ויש כאלה שיותר קל להם לצלם ולתייג. אנחנו שואלים תמיד אם פנו למוקד לפני שפנו לפורום אבל יש אנשים שפונים לפייסבוק כי התיוג והפומביות של פייסבוק עושים בחלק מהמקרים עבודה טובה יותר.

 האם יש לך ערוצים נוספים שמסייעים לך במקומות שהעירייה לא יכולה? לדוגמא מתנדבים ?

ודאי. גלי גליסון מנהלת איתי את הפורום ויש לי עוד 3 חברים מקסימים שנקראים על ידי הפייסבוק מגשרים. הם עושים כמעט אותו דבר כמוני וכמו גלי אבל פחות בפרונט הניהולי. הם מאשרים פוסטים, מוחקים תגובות לא ראויות, נותנים מידע ועוזרים לי לנהל את הפורום.

 איך התושבים מגיבים לזה שאת שם כל כך הרבה שנים ומקשיבה להם ומעבירה את הפניות?

יש תושבים שמפריע להם שהטיפול נעשה דרכי ולא דרך הדוברות או דרך אנשי הציבור. הם מצפים לראות דמות שנבחרה כדי לענות להם. אבל בכל זאת הם פונים לפורום ולא לדוברות ולכן אני עונה. מעבר לכך יש אנשים שלא אוהבים את התשובות שאני מקבלת ומעבירה ואני הופכת בעל כורחי לשק אגרוף. אבל אני מאמינה במה שאני אומרת, אני יודעת שהתשובות הן האמת ואנשים אלו הם המיעוט. הרוב כן מעריך ונהנה מהעבודה שלי.

 איך הגעת לנהל פורום כזה?

נמשכתי לזה ללא כוונה בכלל. לפני 5 שנים לא ידעתי מי אנשי הציבור המועדפים שלי ומי יושב איפה. לא הייתי מחוברת לא למערכת הפוליטיקה המקומית ולא לארצית. אבל הבחירות האחרונות מאד העסיקה אותי כי הרגשתי שינוי מאד גדול בעשיה המקומית בחמש שנים האחרונות, הרגשתי שיש תמורה בעד האגרה ורציתי שהעשייה תימשך. זה היה חשוב לי והפכתי למסייעת, פעילה חברתית ופוליטית. פעילה פוליטית דרך הפורום ופעילה חברתית התחיל כתוצאה מהפורום.

 איך היה לך הביטחון הזה להיכנס לפורום ולהגיד מה שאת רוצה להגיד?

זה התחיל מתגובה אחת לפוסט שמאד הכעיס אותי שידעתי שהוא לא נכון כי המקרה היה קרוב אלי, וכתבתי כל אשר על ליבי. הרגשתי שאני מצליחה להביע את עצמי בצורה נכונה ואמתית יותר כשאני כותבת מאשר כשאני מדברת. הבנתי שהפייסבוק זו הבמה הנכונה שלי כי אני יכולה לבטא את עצמי בצורה מדוייקת, לערוך, למחוק ולחשוב עד האנטר. אני כותבת בדיוק מה שאני רוצה להביע בלי שאף אחד מפריע לי. למדתי המון מהכתיבה הזו, התגברתי על דיסלקציה שאובחנתי בה בילדות ולמדתי לכתוב..

 כשאת מסתכלת על אביבית לפני 5 שנים ואביבית של היום איזה איכויות פיתחת בשנים הללו?

המון. קודם כל לתת מעצמי ולעזור אנשים כי זה ממלא אותי מעבר למשפחה ולעסק. זו תחושה פנימית אדירה. בנוסף גרמתי לאנשים רבים אחרים לצאת החוצה, לתת ולחוות את התחושה הזו וזו דרך שלי לחנך את הילדים לנתינה. למדתי לבטא את  עצמי נכון, למדתי שיש לי עוצמות שלא ידעתי בעבר שקיימות בי בכלל. בנוסף יש לי קבוצת מתנדבים קטנה של 5  תושבים שמתלבשים על רעיון בהוסטל או פנימייה ואנחנו יוצאים לשמח אנשים. יש עוד קבוצת מתנדבים גדולה יותר שנקראת "לתת זה ממלא" שאוספת תרומות ועושה רבות לטובת הקהילה.

 ואחרי ששמענו על כל הפעילות שלך גם משפחה גם עבודה גם התנדבות מסביב לשעון, מה מאפשר לך לעשות את זה ? איך המשפחה משתלבת ? 

אני לא חושבת שהיתי יכולה לתת מעצמי כך, בלי התמיכה המשפחתית. הם מאפשרים לי לצאת, לא להיות איתם ולתת מעצמי עבור אחרים. התמיכה בבית מלאה. אני לוקחת את הילדים להתנדבויות וכולם מבינים שכשלי טוב לכולם טוב. בעלי מפרגן לי במיליון אחוז, אני משתפת אותו, מספרת לו, מתייעצת אתו, מקבלת ממנו פידבקים וביחד זה נותן לי כוח להמשיך. 


אני רוצה להודות לאביבית על הפעילות המדהימה שהיא עושה עם המון אהבה למען תושבי ראשון בפורום החדש של תושבי ראשון לציון. אתם מוזמנים להצטרף לפורום, אתם מוזמנים ללחוץ על עקוב אחרי ולקבל התראות על התכניות הבאות.

אתן מוזמנות להירשם למרכז נשים עירוני פה בעיר בקישור :  http://reshetnashim.ravpage.co.il/new  או  להיכנס לדפי הפייסבוק של רשת נשים – המרכז לקדום מעמד האישה ולהירשם כדי לקבל עדכונים על קורסים, הרצאות , ערבים וכד' שנערכים ללא תשלום או בעלויות מסובסדות.

אתן מוזמנות להיכנס לדף הפייסבוק של נשות ראשון, לצפות בראיונות נוספים להגיב לאהוב ולשתף.

ואתם מוזמנים להיכנס לוובינרים משפטיים שלי שיכולים לתרום לכם באופן אישי רבות, על ידי לחיצה על הקישור:

למה כל כך חשוב לערוך צוואה בגיל צעיר:   http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6690

הסכם ממון- איך לשמור על הבעלות שלכם בנכס במערכת זוגית: http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6637

שיתוף פעולה כמנוע צמיחה:  http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6683

שוכרים נכס? שימו לב לא לעלות על מוקש! מידע שכל בעל עסק צריך לדעת. http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6704

בני ערובה? לא יותר משלוש שנים -פירוק שתוף במקרקעין http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6710

 

להתראות 

נורית בנדורי שם טוב, עו"ד.